Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Unihokej – sport, który warto poznać

2018-11-29

Rozgrywki unihokeja zyskują na popularności, a z zajęć wychowania fizycznego w szkołach przeniosły się na znacznie większe obszary. Polski Związek Unihokeja skupia drużyny kobiet, mężczyzn i juniorów, regularnie odbywające się rozgrywki ligowe wzbudzają zainteresowanie osób, dla których ten sport to prawdziwe emocje. Organizacją o zasięgu światowym jest w tej dyscyplinie Międzynarodowa Federacja Unihokeja (IFF). Unihokej wyszedł zatem już dawno poza sale gimnastyczne szkół. Również w naszym sklepie internetowym znalazł swoje miejsce – warto poznać cały asortyment.

 

Zasady gry i jej przebieg, czyli elementy konieczne

 

Dwie drużyny, każda złożona z pięciu zawodników i jednego bramkarza, punkty zdobywane za umieszczenie piłeczki w bramce przeciwnika jedynie poprzez uderzenie blendą, czyli końcówką kija, to w dużym skrócie zarys każdego meczu. Do takich rozgrywek niezbędne zatem będą:

  • KIJE – wykonane z solidnych tworzyw, trwale łączone na styku blendy (zwanej także łopatką) i trzonu, zapewniające mocny chwyt podczas gry; nowoczesne kije pozwalają

    • zwiększyć siłę i precyzję uderzenia,

    • dokładniej kontrolować piłeczkę podczas prowadzenia po boisku,

  • PIŁECZKI – wykonane są z lekkiego polipropylenu, spełniają wymogi IFF,

  • BRAMKI – wysokogatunkowa stal zapewnia wytrzymałość konstrukcji, również na okoliczność meczów rozgrywanych na zewnątrz.

 

Do rozgrywek amatorskich wystarczą podstawowe wersje kijów, natomiast rozgrywki zawodowe wymagają doboru sprzętu o wyższych parametrach i właściwościach (przykład: profesjonalny kij Wildstick).

 

Twoje bezpieczeństwo to również priorytet

 

Unihokej jest sportem kontaktowym, w którym nietrudno o urazy, dlatego kwestie bezpieczeństwa należy przemyśleć tak samo dokładnie, jak zakup dobrego sprzętu i akcesoriów. Aby chronić głowę i twarz, najlepszym zakupem będzie kask:

  • wykonany z trwałych tworzyw, odpowiednio wypełniony w środku (na przykład specjalną funkcjonalną pianką lub gąbką),

  • wyposażony w mocną, metalową kratkę, zasłaniającą twarz,

  • ergonomiczny, nieruchomy nawet podczas najbardziej intensywnej szarży.

 

W tej dziedzinie dominuje u nas marka Newsporty.pl – posiadamy w sprzedaży dwa różne modele, z kratką z wykończeniem w kolorze srebra oraz białym.

 

Aktywność fizyczna, ciekawie spędzony czas i inne atuty

 

Jeżeli znasz unihokej jeszcze z czasów szkolnych i zajęć wychowania fizycznego wiedz, że sport ten zyskuje nieustannie na popularności, a jego zalety doceniają osoby w każdym wieku. Wystarczy sala gimnastyczna, odpowiedni sprzęt oraz akcesoria, aby rozegrać emocjonujący mecz, a przy regularnych spotkaniach – poprawić kondycję fizyczną, precyzję i wydolność, wzmocnić mięśnie.

 

Czołówka rozgrywek unihokeja? Już wkrótce moc emocji

 

Jeszcze w tym roku, w dniach 1-9 grudnia, odbędą się w czeskiej Pradze Mistrzostwa Świata, na które powołana już została polska Kadra Narodowa Mężczyzn. 30 stycznia 2019 roku rozpoczną się natomiast w Gdańsku eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet. Pierwszy mecz rozegramy tam z drużyną Czech 3 lutego. Warto kibicować i czerpać inspiracje, a na zakupy wybrać nasz sklep internetowy. Zapraszamy!

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Wszystko ok!!
2024-04-07
Szybko i sprawnie,
pixel