Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłka nożna- jak ją wybrać? cz. III

2024-05-17
Piłka nożna- jak ją wybrać? cz. III

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Przyciąga ludzi w każdym wieku. Niemalże w każdym domu znajdzie się fana tej kategorii sportowej. W związku z tym warto wiedzieć, czym kierować się decydując się na zakup piłki nożnej. W tej części artykułu przedstawimy pozostałe parametry, które mogą zaciekawić przyszłego posiadacza nowej piłki nożnej.  

Jakość


Piłki przed wejściem do sprzedaży spotykają się z szeregiem testów. FIFA opatentowała specjalne certyfikaty. Można spotkać się m.in. z takimi jak: FIFA QUALITY APPROVED, FIFA QUALITY INSPECTED, FIFA QUALITY PRO oraz FIFA QUALITY.  

Poziom zaawansowania


Mając na uwadze ten parametr piłki nożne można podzielić na trzy kategorie:

  • rekreacyjne- jest to najliczniejsza grupa. Zazwyczaj są szyte maszynowo i dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych;
  • treningowe- są one bardzo wytrzymałe. Ze względu na powszechność piłki nożnej jako dziedziny sportowej dostępność tego typu piłek jest równie duża jak w przypadku piłek rekreacyjnych;
  • meczowe- stanowią najmniejszą grupę wśród piłek nożnych. Ich istotną cechą jest wysoka jakość. 

Kolorystyka i design


Kolor, co może dziwić, również ma znaczenie. Większość piłek nożnych, jakie można zaobserwować w sklepach stacjonarnych i internetowych, są białe. Nie jest to przypadek. Tak dobrana kolorystyka wpływa na widoczność piłki na murawie. W sezonie zimowym kolor biały zastępują intensywne barwy- czerwień i żółć. Producenci wypuszczają także piłki kolekcjonerskie. Odwzorowują one barwy klubów sportowych lub drużyn narodowych.  

Producenci


Do liderów wśród producentów piłek nożnych niezaprzeczalnie należy firma adidas. Gama ich produktów jest bardzo szeroka, dzięki czemu piłkę nożną adidas można kupić już za niewielką cenę. Nieco mniejszą popularnością, lecz nadal dużą, cieszą się piłki takich marek jak: NikePuma oraz Select.Piłka nożna prawdopodobnie jeszcze przez najbliższe dekady pozostanie sportem numer 1. Zainteresowanie tą dziedziną jest tak szerokie, że powstają szkółki piłkarskie dla dzieci, które są jeszcze w wieku przedszkolnym. Dzięki tej serii artykułów mamy nadzieję, że wybór odpowiedniej piłki nożnej nie będzie już problemem oraz w przyszłości przyniesie radość z gry.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 2339 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie super
2024-07-01
Bez zarzutu, drugiego dnia zamówienie w paczkomacie.
pixel