Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Piłka nożna- jak ją wybrać? cz I

2024-03-12
Piłka nożna- jak ją wybrać? cz I

,,Zakup piłki nożnej to prosta sprawa”- czy aby na pewno? Pod hasłem ,,piłka nożna” kryje się wiele zmiennych, które w pierwszym momencie mogą przytłoczyć kupującego. Którymi z nich kierować się, by piłka spełniła wszelkie oczekiwania? W poniższym artykule przedstawimy parametry, które mogą pomóc w wyborze nowej piłki nożnej.

Rozmiar


Piłki nożne można podzielić według ich rozmiarów. Biorąc pod uwagę ten parametr warto rozpatrzyć rodzaj ćwiczeń oraz wiek osoby, dla której ma być przeznaczona piłka. Najpowszechniejsza rozmiarówka piłek nożnych to 1-5. Znalezienie tych w przedziale 1-2 nie jest łatwe. Pierwsze z nich służą głównie do zabawy lub są nabywane w celach kolekcjonerskich. Cechują się głównie designem nawiązującym do poszczególnych klubów sportowych czy imprez sportowych, jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, finał Ligi Mistrzów. Rozmiar 3 jest skierowany głównie do dzieci. Dla początkujących graczy polecamy rozmiar 4. Największa z piłek, rozmiar 5, jest najpowszechniejsza. Korzystają z niej tzw. ,,seniorzy”.

Piłka futsalowa przeznaczona jest do gry na hali. Różni się ona od tradycyjnych piłek, którymi gra się na boiskach. Są one nieco mniejsze, a także posiadają specjalną warstwę amortyzującą, która zmniejsza wysokość odbić.

Piłki noże w rozmiarach 1-2


Piłki o tych parametrach to rozwiązanie nie tylko dla dzieci. Ich rozmiar sprzyja dziecięcym zabawom, ale także dorośli znajdą coś dla siebie w tym przedziale rozmiarów. Tego typu piłka nożna idealnie sprawdzi się w czasie trenowania kopnięć. Dzięki swoim rozmiarom łatwiej można zaobserwować punkt, w który trafia piłka i skorygować błędy.

Rozmiar wiąże się także bezpośrednio z wagą piłki:Rozmiar to najczęściej rozpatrywane kryterium podczas zakupów w sklepie sportowym. Dzięki powyższym informacjom wybór odpowiedniej wielkości piłki nożnej nie powinien być już problemem. W celu poznania innych istotnych informacji o piłce nożnej zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami z serii ,, Piłka nożna- jak ją wybrać?”.

Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 2338 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Ekspresowa realizacja.
2024-06-30
Wszystko gra!
pixel