Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Koniec wakacji, początek powrotu do formy

2019-08-06
Koniec wakacji, początek powrotu do formy

Koniec wakacji, początek powrotu do formy

  Zanim przeminą wakacje, warto skupić się na powrocie do regularnych treningów lub na rozpoczęciu takich treningów. Dlaczego? Praca nad dobrą formą powinna trwać przez cały rok, dlatego z chęcią podpowiemy Ci, jak zmotywować się do działania i w jaki sprzęt zaopatrzyć się przed odnowieniem lub wykupieniem karnetu na siłownię.   

Regularne ćwiczenia to podstawa

  Wiele osób rezygnuje z systematycznych treningów na siłowni podczas wakacji. Wszystko ze względu na chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu, spotykania się ze znajomymi lub ze względu na urlop. Podczas tej przerwy dochodzi na początku do regeneracji ciała, umysłu oraz układu nerwowego, natomiast przerwa zbyt długa sprawia, że wracasz do treningowego punktu wyjścia. Motywacją do wzmożonej aktywności mogą być zakupu – zaopatrz się w nową torbę treningową, buty sportowe oraz strój do ćwiczeń i zarezerwuj czas na wizyty w siłowni albo w klubie fitness.   Właśnie okres wakacyjny to nie tylko doskonała okazja do wypoczynku, ale także czas, w którym można na nowo poczuć potrzebę wzmożonej aktywności. Chęć i odpowiednia motywacja do ćwiczeń są najważniejsze. Czy to samodzielny trening, czy ćwiczenia w towarzystwie trenera personalnego, ważne jest mieć cel, do którego będziesz dążyć.   

Sprzęt do ćwiczeń: bieżnie i orbitreki

  Organizując miejsce do ćwiczeń we własnym domu, należy skupić się przede wszystkim na jakości tego sprzętu. Bieżna stacjonarna jest doskonałym pomysłem, jeśli chodzi o uzupełnienie treningów na siłowni. Nasi Klienci mają do wyboru dwa warianty tych urządzeń:  


• bieżnia zasilana energią elektryczną — sprzęt wymusza na ćwiczącym dostosowanie swojego tempa do programu wybranego na urządzeniu;

• bieżnia magnetyczna — napędzana jest siłą mięśni; oznacza to, że ćwiczący sam ustala długość i prędkość treningu.  

Ciekawą opcją, jeśli chodzi o wzbogacenie treningów na siłowni, są także orbitreki. Solidne urządzenia zapewniają ochronę kolan i stawów przed niepożądanymi efektami zbytnich obciążeń. Rozważając zakup podobnych urządzeń, szczególną uwagę warto zwrócić na produkty marki Kettler, niezwykle wytrzymałe, solidnie wykonane. 

Zainteresowanie crossfitem

  W związku z rosnącą popularnością crossfitu coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie ćwiczeń, w których wykorzystywany jest przede wszystkim ciężar ich własnego ciała. Niezastąpione podczas treningu są wówczas pasy TRX.   Interesujące modele znajdują się w asortymencie producenta Yakima. Sprzęt tej marki charakteryzuje się dużą trwałością i łatwością w dostosowaniu długości pasów do wzrostu użytkownika.   


Zmotywuj się do działania!

  Ćwiczenia w siłowni najlepiej jest uzupełniać aktywnością fizyczną prowadzoną we własnym zakresie (np. jogging lub korzystanie z bieżni), a kupując sprzęt fitness, należy wybierać ten wyróżniający się najwyższą jakością. Niezależnie od Twojego doświadczenia w pracy nad sylwetką oraz formą, warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania.
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Szybko i sprawnie,
2024-04-02
Ok
pixel