Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać rowerek treningowy?

2020-02-05
Jak wybrać rowerek treningowy?

 Jak wybrać rowerek treningowy?

  

 Rowerki treningowe nie tracą na popularności. Umożliwiają wykonywanie efektywnych ćwiczeń w domu, a użytkownicy cenią sobie fakt, że mogą pracować nad swoją kondycją i sylwetką niezależnie od pory dnia i tego, jakie warunki pogodowe panują w danej chwili. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, o czym pamiętać wybierając rower treningowy. Warto bowiem, aby był dostosowany do indywidualnych potrzeb.

  

 Idealny rower treningowy, czyli jaki?

  

 Tworzenie przestrzeni do aktywności fizycznej w domu każdego roku zyskuje kolejnych zwolenników. Ogromny wybór produktów dostępnych na rynku sprawia, że niektórzy miewają trudności z podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej. Osoby zainteresowane nabyciem rowerka treningowego na początku powinny zdecydować, czy sprzęt ma być przeznaczony do treningów dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, czy raczej tych posiadających w nim nieco większe doświadczenie.

  

 Dla początkujących najlepiej sprawdzi się rowerek treningowy:

  

  •  pionowy,

  •  wyposażony w napęd mechaniczny (ewentualnie magnetyczny),

  •  z podstawową regulacją,

  •  z prostymi funkcjami sterowania komputerowego.

  

 Zaawansowani trenujący powinni z kolei postawić na:

  

  •  rower treningowy spinningowy (ewentualnie pionowy),

  •  sprzęt z napędem elektromagnetycznym (opcjonalnie magnetycznym),

  •  urządzenie z dużym zakresem regulacji i zaawansowanym systemem pomiaru.

  

 Jeśli sprzęt treningowy ma być używany przez osoby starsze lub takie, które cierpią z powodu częstych bóli kręgosłupa, należy wybrać model poziomy z dużym zakresem regulacji i napędem elektromagnetycznym. W przypadku takich urządzeń z powodzeniem można postawić na podstawowe funkcje, jeśli chodzi o pomiar intensywności ćwiczeń.

  

 Jak dobrać rozmiar roweru treningowego?

  

 Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kwestie takie jak:

  

  •  wielkość pomieszczenia, gdzie docelowo ma znaleźć się sprzęt,

  •  udźwig rowerka i jego waga,

  •  możliwość transportu urządzenia (im jest ono większe, tym trudniejsze do przewiezienia).

  

 Warto także pamiętać, że najmniej miejsca zabierają rowery pionowe, w których siedzenie znajduje się blisko kierownicy, często obie te części zintegrowane są z obudową koła zamachowego. Z kolei największe gabaryty mają wersje poziome – tutaj zamiast siodełka masz wygodniejszy fotel, a kierownica oraz fotel są od siebie odpowiednio oddalone.

 

  

 Nieoceniona pomoc specjalistów

  

 Rozwaga podczas zakupów połączonych z wyborem roweru treningowego będzie najlepszą receptą na wybranie modelu idealnego, natomiast gdy potrzebujesz kupić szybko i nie masz czasu na długie dobieranie, skorzystaj z doradztwa sprzedawców. Ich doświadczenie oraz wiedza o sprzęcie pomaga podjąć dobrą decyzję.

  

Warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Wówczas szybko uda się odszukać najlepszy dla danego Klienta rodzaj sprzętu, a także jego rozmiar. Zachęcamy do kontaktu z personelem sklepu!

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Wszystko ok!!
2024-04-02
Ok
pixel