Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybierać odzież termoaktywną i jak o nią dbać – to ważne

2018-12-10

Wraz ze zbliżającą się zimą i spadkiem temperatur, wzrasta w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym ilość kupowanej odzieży termoaktywnej, w tym modeli marki Brubeck oraz Tervel. Prostota takich zakupów ma odzwierciedlenie w szerokim asortymencie, który stale uzupełniamy, a długość użytkowania odzieży to połączenie tkanin wysokiej jakości oraz odpowiedniego ich traktowania. Jest kilka kwestii, na które szczególnie należy zwrócić uwagę.

 

Ważne wytyczne przed zakupem odzieży termoaktywnej

 

Aby odzież termoaktywna mogła spełniać swoje zadania, powinna być optymalnie dobrana. Wybieranie nie oznacza tutaj jednak zakupu przypadkowych ubrań, lecz elementów:

  1. dopasowanych pod względem rozmiaru – należy wybierać odzież przylegającą do ciała, ponieważ tylko wtedy wilgoć będzie równomiernie odprowadzana na zewnątrz, a Ty unikniesz efektu przepocenia,

  2. o optymalnym stopniu izolacyjności – odzież z kategorii ciepłej przeznaczona jest na skrajne mrozy, odzież średnioizolująca może być stosowana przez cały rok przy temperaturach umiarkowanych, a odzież lekka, przewiewna to rozwiązanie na aktywność podczas upałów,

  3. gotowych na określoną intensywność aktywności fizycznej – tę kwestię warto uwzględnić wraz z temperaturą na zewnątrz, ponieważ gdy mimo najniższych temperatur ćwiczysz intensywnie na zewnątrz, wystarczy Ci termoaktywna odzież i bielizna o średniej, a nie najwyższej izolacyjności.

 

Celem nadrzędnym takiej odzieży jest zawsze wspomaganie utrzymania odpowiedniej temperatury ciała tak podczas upałów, jak i przy silnym mrozie. Brubeck, a także Tervel to przykłady innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie.

 

Korzystny wygląd odzieży i jej funkcjonalność na dłużej

 

Dla przedłużenia żywotności odzieży i bielizny termoaktywnej należy zadbać o jej prawidłowe:

  • przechowywanie – wystarczy odpowiednia przestrzeń, aby odzież taka była powieszona lub ułożona swobodnie, bez stałego nacisku lub ocierania o inne elementy garderoby w szafie,

  • użytkowanie – należy unikać ryzyka uszkodzeń mechanicznych, ponieważ nieprzerwana struktura poszczególnych tkanin jest w znacznym stopniu odpowiedzialna za walory użytkowe:

  • czyszczenie i pranie – przestrzeganie zaleceń producenta będzie najkorzystniejszym wyznacznikiem; zazwyczaj należy prać odzież w temperaturze poniżej 30oC, w delikatnych preparatach piorących lub w specjalnych preparatach przeznaczonych do prania takiej odzieży.

 

Jeżeli odzież termoaktywna ma stanowić warstwę, na którą założysz kolejne ubrania ważne jest, aby warstwy wierzchnie również odpowiednio przepuszczały powietrze i wilgoć. Także w tej kwestii doradzamy naszym Klientom.

 

Korzystny dobór włókien w odzieży termoaktywnej z Kaja Sport

 

Proponowane przez nas marki: Brubeck oraz Tervel, związane są z odzieżą termoaktywną, a produkty tej marki warto wypróbować podczas każdej aktywności fizycznej. Skład surowcowy wyrobów pokazuje, że stosowane w procesie produkcji włókna (na przykład poliamid, elastan) to rozwiązania znane ze swojej funkcjonalności, a jednocześnie przyjazne dla skóry. Możesz czuć się pewnie podczas każdego wysiłku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-08
Dziękuję bardzo za szybką dostawę produktu dobrej jakości. Zrealizowany zakup według moich oczekiwań. Pozdrawiam
2024-04-08
Zamówienie szybkie, towar zgodny z opisem. Polecam!
pixel