Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dart - jak grać i jaki sprzęt będzie potrzebny do popularnej gry

2019-10-15
Dart - jak grać i jaki sprzęt będzie potrzebny do popularnej gry

Dart - jak grać i jaki sprzęt będzie potrzebny do popularnej gry


Dart to nieskomplikowana, ale za to bardzo popularna gra towarzyska. Popularność zyskała właściwie dzięki możliwości rywalizacji w dobrej atmosferze, nierzadko pubowej, a także przy braku jakichkolwiek wymagań dotyczących zawodnika, zarówno fizycznych, jak i wiekowych. Dart jest zdecydowanie dla każdego, element rywalizacji zaskakująco może wciągnąć w tę prostą, choć wcale niełatwą grę.

Jak grać i trenować dart

Odpowiedź na pytanie: jak grać w dart?, jest tylko jedna – rzucać i trafiać. Gra wyłącznie na poziomie profesjonalnym wymaga nieco techniki ale nie samych trafień, a obliczeń taktycznych i celowania w odpowiednie pola, gdy gra się na punkty. Poza tym najistotniejsze jest dobre oko, a fachowo – koordynacja wzrokowo-ruchowa, i tę już można trenować.

Oczywiście trening w dart skupia się głównie na rzucaniu strzałkami i w ten sposób wyrabianiu sobie celności. Jest to aktywność przynosząca dużo satysfakcji, zdecydowanie warto spróbować. Obserwowanie własnych postępów, czasem z dnia na dzień, motywuje do dalszego treningu, ale też jest przyjemnością samą w sobie, kojarzącą się na przykład z rzutkami z dzieciństwa.

Jaki sprzęt zakupić do treningu gry w dart


W przypadku darta, podobnie jak w każdym inny sporcie, warto trenować swoje umiejętności. Służą temu odpowiednie tarcze, które można kupić w sklepie sportowym. Na rynku są tarcze różnego typu, nie różnią się jednak od siebie wielkością. Można więc zamówić m.in. tarcze do darta z elektronicznym wyświetlaczem i obliczaniem wyników graczy.

W przypadku rzutek do gry jest podobnie, aczkolwiek profesjonalni zawodnicy zwracają na nie większą uwagę. Dotyczy to odpowiedniego wyważenia strzałki, które wpływa na tor lotu. Profesjonalne rzutki również są do nabycia w sklepie sportowym Kaja Sport.Zawody gry w dart


Po zakupie odpowiedniej tarczy i rzutek w sklepie sportowym, można zobaczyć również zestawy do gry. Dart cieszy, bawi, nie wymaga niczego więcej poza chęcią miłego spędzenia czasu. Mieszkając w dużym mieście łatwo można znaleźć pub, w którym odbywają się zawody, w całym kraju są również kluby pasjonatów tej gry, działa też Polskie Stowarzyszenie Darta Klasycznego.

Pozostaje więc zacząć trenować i pokonać konkurentów, a warto dodać, że od jakiegoś czasu w darta można grać przez Internet – wystarczy kompletny zestaw do gry oraz kamera internetowa. Umożliwia to WebCamDarts. Jest to zatem tym bardziej gra bez żadnych ograniczeń.
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Superszybko, sprawnie i bez problemów. Polecam wszystkim!!!
2024-04-03
Wszystko OK.
pixel