Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcja – SZKOŁA III: Stroje na WF, czyli kondycja w parze z wygodą

2018-08-14

Rozsądny wybór i komfort użytkowania

 

Zwłaszcza w klasach nauczania początkowego standardem wymagań co do strojów sportowych jest odpowiednia kolorystyka. Kanonem strojów na WF pozostaje biała koszulka oraz czarne lub granatowe krótkie spodenki. Nasza propozycja pozwoli spełnić te wytyczne, a jednocześnie sprawi, że Twoje dziecko będzie się czuło komfortowo.

 

Spośród podstawowych cech pojedynczych elementów takiej garderoby lub przygotowanych przez nas kompletów, wymienić warto:

 1. przewiewność – niezależnie od intensywności zajęć, Twoje dziecko nie będzie odczuwać nadmiernie niedogodności związanych z poceniem,

 2. delikatność – konstrukcja odzieży to szwy albo odpowiednio ukryte, albo opracowane tak, aby nie podrażniać skóry,

 3. trwałość – przy odpowiednim użytkowaniu dwa komplety w zupełności wystarczą na cały rok zajęć WF-u,

 4. estetykę – mimo swojej prostoty ubrania takie są ładnie skrojone, uwzględniające ergonomię ciała; koszulki dziewczęce mogą być taliowane.

 

Gdy okaże się, że strój z ubiegłego roku jest już za mały, teraz jest idealny czas na zakupy. Zdążycie wybrać i przygotować sportową wyprawkę.

 

Jak dobrać rozmiar – istotne przy różnych markach

 

Zależnie od producenta, rozmiary strojów na WF oznaczone są wzrostem, wiekiem dziecka i wzrostem lub bardziej ogólnie – literą, na przykład S, M, L. Jeżeli znasz już daną markę, będzie Ci znacznie łatwiej dobrać rozmiar przy zakupach online.

 

Jeżeli jednak chcesz, aby Twoje dziecko zmierzyło wcześniej koszulkę, spodenki lub komplet ubrań, w naszym sklepie stacjonarnym są przymierzalnie. Ponieważ rozmiar „140” jednej marki może się różnić od „140” innej, ma to istotne znaczenie. W praktyce dla dziecka o wzroście około 140 cm:

 • koszulka Adidas ma oznaczenia rozmiarowe:

  • 140 – junior (9-10 lat), na wzrost 135-140 cm

  • 152 – junior (11-12 lat), na wzrost 147-152 cm

 • koszulka Nike ma oznaczenia:

  • 137 – junior (10-12 lat), na wzrost 137cm-147cm,

  • 147 – junior (12-13 lat), na wzrost 147cm-158cm.

 

Oczywiście dobrać należy indywidualnie pod kątem sylwetki dziecka, czasami również proporcji ciała. Często wystarczy inny model z tej samej kolekcji, aby wybór był optymalny.

 

Stroje na WF a ochrona środowiska

 

Dziecko, które świadomie poznaje zasady ekologii od najmłodszych lat, będzie bardziej chętne do stosowania tych zasad w przyszłości, dlatego również przy wyborze stroju na WF możecie pokazać, że nie jest wam obce dbanie o środowisko. Ubrania wykonane z poliestru, którego włókna pozyskuje się w wyniku recyklingu, to mniejsze zużycie zasobów naturalnych w procesach produkcji. Stroje te są wysokiej jakości, skutecznie odprowadzają wilgoć, a jednocześnie łączą w sobie wiele zalet użytkowych. To idealne rozwiązanie dla młodych adeptów sportu, nawet jeśli tylko w szkolnym wydaniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 2191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Wszystko ok!!
2024-04-02
Ok
pixel