Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria sędziowskie - na co zwrócić uwagę

2024-03-13
Akcesoria sędziowskie - na co zwrócić uwagę


Akcesoria sędziowskie — na co zwrócić uwagę?Szeroka akcesoriów sędziowskich to asortyment dostarczający wielu interesujących propozycji. Arbitrzy mogą wybierać akcesoria odpowiadające specyfice dyscypliny, której sędziują (np. piłka nożna, siatkówka, sporty walki). Chorągiewki, gwizdki, notesy — o czym pamiętać kupując takie przedmioty?


Wybierz odpowiedni gwizdek sędziowskiGwizdki sędziowskie są nieco bardziej zaawansowane od tych dostępnych w wersji podstawowej. Oba modele działają oczywiście dzięki wykorzystaniu przepływu powietrza, jednak gwizdki przeznaczone dla sędziów osiągają znacznie większą głośność — nawet do 120 decybeli (dla porównania: to również głośność wirnika helikoptera słyszana z odległości 5 metrów).

Gwizdki dla sędziów można kupić w większości sklepów ze sprzętem sportowym. Są przydatne nie tylko podczas zawodów sportowych, ale również w czasie treningów. Jest tak dlatego, że pozwalają oswajać się zawodnikom z tym specyficznym dźwiękiem i przede wszystkim reagować na niego w prawidłowy sposób.

Jeśli chodzi o kwestie, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania gwizdka, ważne są między innymi:

  • głośność wyrażona w decybelach,
  • rodzaj wydawanego dźwięku,
  • budowa gwizdka (wersja kulkowa lub bezkulkowa),
  • typ użytego ustnika, najlepiej z elementem gumowym na ustniku.


Dźwięk gwizdka powinien być słyszalny dla każdego także w większych halach sportowych oraz innych wielkopowierzchniowych obiektach.


Inne akcesoria dla sędziów sportowychPrzedmiotami, które bywają atrybutami sędziów poszczególnych dyscyplin sportowych, można zapełnić znacznie dłuższą listę, ale po gwizdkach są to:

  • notesy do zapisywania informacji o wynikach osiąganych przez zawodników,
  • zestawy kartek sędziowskich,
  • tablice taktyczne.


Dzięki różnorodności dostępnych akcesoriów sędziowskich każdy jest w stanie wśród nich znaleźć takie, które w pełni odpowiadają jego indywidualnym potrzebom i wymaganiom. Godny uwagi jest asortyment firm takich jak Yakimasport, Fox-40, Vinex oraz Mavwel. Produkty tych marek charakteryzują się wysoką jakością wykonania i są cenione ze względu na swoją użyteczność.


Wygodne i szybkie zakupy z Kaja SportDbając o stałe uzupełnianie asortymentu naszego sklepu sportowego zapewniamy dostępność najpopularniejszych akcesoriów sędziowskich. Poza typowymi kwestiami użytkowymi, mogą to być również ciekawe pomysły na drobny upominek.

Gdy estetyka całości, jakość wykonania oraz użyteczność łączą się ze sobą, powstają rozwiązania, które potrafią sprostać oczekiwaniom zawodowców.

Polecane

Kartki sędziowskie z notesem Vinex Okazja

Kartki sędziowskie z notesem Vinex

8,01 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 8,00 zł/1szt.+1% Cena regularna: 9,00 zł brutto/1szt.-11%
Gwizdek Fox-40 Classic Safety czerwony bezkulkowy Okazja

Gwizdek Fox-40 Classic Safety czerwony bezkulkowy

42,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 42,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 50,00 zł brutto/1szt.-16%
Zaufane Opinie IdoSell
4.67 / 5.00 2339 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Super. Szybka realizacja zamowienia
2024-07-13
Szybko i profesjonalnie.
pixel